Rusko ve znamení CouchSurfingu

10. 07. 2013

Ve Volgogradu jsem měl domluvený CouchSurfing. Shodou okolností po příjezdu na místo jsem zjistil, že spolu se mnou budou ubytovaní další dva motorkáři Lex a Kilian.

Lex je z Nizozemí, dělal pro Doktory bez hranic a posledních pár měsíců strávil v Kongu. Vyjel z domu na starém Transalpu přes Stockholm, Moskvu do Volgogradu a dále pokračuje do Gruzie, Arménie a přes Turecko zpět domů. Kilian je španěl, učitel angličtiny a francouzštiny z Barcelony. Jede na Suzuki V-Strom 650 přes Itálii, Rumunsko, Ukrajinu. Jeho trasa je velmi podobná té moji, protože dále pokračuje do Kazachstánu a pak do Mongolska do Ulanbátaru a vlakem zpět do Moskvy odkud pojede přes pobaltské stály do Německa. Vcelku zajímavý okamžik, tři neznámí motorkáři se sešli ve Volgogradu.

Povídáme si o cestě, vyměňujeme fotky. Večer jsem se šli podívat na památky Volgogradu. Je úchvatné, jak je tady všechno obrovské. Nádhera.

Další den byl den pracovní. Lex odjíždí do Astrachaně, kde má domluvený CouchSurfing, Kilian musí udělat servis na svém V-Stromu ( každých 6 tisíc km) a já strávil den u pc. Večír jsme se šli vykoupat do Volhy. Voda k mému překvapení nebyla až tak špinavá jak jsem očekával. Na večeři jsme si dali šašlik.

Zbývalo už jen rozhodnout, jestli se následující den přesunout spolu s Kilianem do Astrachaně a pak společně do Kazachstánu, a nebo zůstat ve Volgogradu, a pokračovat v jízdě sám. Rozhodl jsem se pro společnou jízdu a zítra vyrazit do Astrachaně.

Ráno vstáváme s Kilianem okolo osmé, pohodička. Balíme věci, kupuji baterie do Spot-u a vyrážíme do Astrachaně. Cesta, jak už nám napsal Lex, je hodně v pohodě a tak za 4 hodiny přijíždíme na místo, kde už je Lex ubytovaný a po druhé se všichni tři shledáváme. Jsme na CouchSurfingu u jednoho ruského páru, který se přestěhoval ze severu Ruska. Dostáváme obědo-večeři v podobě rizota se salátem, mimochodem bylo to výborný, a vyrážíme do města. Náš hostitel uspořádal Couch event, takže je o program postaráno. Přišlo pár místních, procházejí s námi město, kupujeme pivko a jdeme na slack-linu.

Bushman
Pinguin
Blueberry