Afrika 2014

10. 10. 2014

A je to tu, vyrážím na svoji další cestu, tentokrát poprvé v životě na "černý" kontinent. Cesta do Maroka byla v hledáčku již delší dobu, původně autem a s kamarády, ale nakonec jedu opět sám a na motorce.

Proč zrovna Maroko? Je to vstupní brána do Afriky a země, která má rozhodně co nabídnout. Nemám předem stanovený plán kudy pojedu, ani co chci vidět, to všechno se snad vyřeší během cesty. Mým jedinným limitem je čas, neboť 27. října musím být zpět doma a pracovat.

Z čeho mám osobně velkou radost je dnešní zahájení spolupráce s firmou Pinguin, potažmo Pinguin shopem v Náchodě. Děkuji moc a doufám, že nezklamu projevenou důvěru.

Dalším přírůstkem do cestovního vybevení se stal satelitní komunikátor DeLorme inReach, rozdíl mezi Spot-em, který jsou požíval na předchozích cestách je především v tom, že používá globální síť Iridium, to znamená, že má celosvětové pokrytí. Druhým neméně důležitým rozdílem je, že ze zařízení jdou nejen odesílat zprávy, ale také příjmat. Takže mi budete moci psát svoje nápady, postřehy nebo doporučení, kam bych měl zrovna jet, co navštívit.

Bushman
Pinguin
Blueberry