JAR, Lesotho a Svazisjko

Po třech letech, kdy jste se s námi šestkrát podívali do rovníkové Afriky, se s námi můžete vydat na samý jih Černého kontinentu. I tentokrát pojedeme na vypůjčených motorkách, ale proti minulým výpravám, kde byly vhodnější malé stroje, použijeme tentokrát velká cestovní endura od BMW.

A na co se tedy můžete těšit? Nejvíce dní samozřejmě strávíme v Jihoafrické republice, tato země má mírné klima a březen je nejvhodnější měsíc pro její návštěvu. Naším cílem nebudou velká města, těm se budeme vyhýbat, ale budeme si užívat volnost a krásnou přírodu. Tak jako v jiných afrických zemích, se již ani v JAR prakticky nevyskytuje divoká zvěř jinde, než v Národních parcích, kterých bylo pro účely ochrany přírody zřízeno celkem 13.

Lesotho, státním zřízením konstituční monarchie a člen Commonwealthu, nás nadchne svými horamy a pravě díky hornatému povrchu je tato malá země uprostřed Jihoafrické republiky někdy nazývána "africké Švýcarsko". Lesotho je jedinou zemí na planetě, která se celá nachází v nadmořské výšce nad 1.000 metrů, její nejnižší bod leží ve výšce 1.400 m n. m.! Naším cílem bude jihovýchod, kde se zvedají Dračí hory, které jsou nejkrásnější částí této malé země, ve kterých se nachází Národní park Sehlabathebe.

Svazijsko je jednou z posledních diarchií, nebo-li státního zřízení, kde vládnou dvě osoby, v tomto případě král a královna matka. Svazijsko je maličký stát na východě Jihoafrické republiky, je ještě zhruba o polovinu menší než Lesotho a jeho rozloha je zhruba stejná jako Jihočeský a Plzeňský kraj dohromady. Svazijsko bude naším nejvýchodnějším bodem, kam se podíváme.

Nejjižnější bod naší výpravy bude zároveň nejjižnějším bodem celého afrického kontinentu, tímto místem není Mys Dobré naděje, jak je někdy mylně udáván, ale Střelkový mys a je to zároveň bod, kde se stýká Atlantský a Indický oceán.

Na této výpravě budeme všechny noci spát v hotelech nebo penzionech, není tedy nutné s sebou vozit věci na kempování, budeme se pohybovat převážně po asfaltových silnicích, ale hlavně ve Svazijsku a Lesothu zajedeme i na šotolinové cesty.

Cena této 16 dní dlouhé výpravy je 82.600,- Kč a obsahuje pronájem motorek BMW F850 GS, ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko a služby průvodce. V ceně není letenka (aktuální cena je cca 18.500,- Kč) a vstupní vízum.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese [email protected] nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Počet účastníků je od 4 do 9 motorek.

Těšíme se na společné kilometry

Adventure-moto
Bushman
Pinguin
Blueberry