Kanárské ostrovy

Začněte se mnou letošní moto sezónu na Kanárech. Dovolená na motorce vám vyčistí hlavu a hodí vás do klidu. Navíc nabízím možnost vyzkoušet si v průběhu týdne více různých motorek.

Gran Canaria a Tenerife na motorce - Kanárské ostrovy z jiného pohledu

Zájezd na motorce do této oblasti má spoustu výhod. Kanáry mají ideální počasí pro moto výlety právě v době, kdy my tady ještě máme nedostatek slunce a tepla. Březen obvykle nabízí 20 °C, v noci pak příjemných 15 °C (tady u nás je březnový průměr 4 °C a to mluvím o Praze). Navíc je Gran Canaria nádherně hornatý ostrov se spoustou zeleně. Abych nezapomněl, je to i vhodná destinace pro jízdy s „batůžkem“ (spolujezdcem), takže popřemýšlejte, jestli chcete někoho přibrat.

Cestování na motorce po ostrovech Gran Canaria a Tenerife

Nepoženeme se za kilometry, užijeme si jak jízdu, tak dobré jídlo, kávu i nádherné výhledy.

Pro milovníky moře může být koupání, i když bych ho zařadil mezi zážitkové, protože 19 °C není přímo wellness. Při cestování na motorce se mnou objevíte i druhý ostrov, Tenerife a projedeme se tam nádherným národním parkem Teide.

Výhody a zajímavosti

Cesta je naplánovaná tak, aby se mohli zúčastnit všichni, které zaujme. Ale zkušenosti s cestováním na motorce jsou nutností. Pokud chcete cestovat s kamarádem či partnerem jako spolujezdcem, není problém.

Výprava je zajímavá tím, že výlety na motorce podniknete v březnu, kdy doma ještě stojíte v garáži a jen se chodíte na motorku dívat. Určitě uvítám lidi, co chtějí vyzkoušet za týden víc různých motorek. Ideálně každý den pojedete na jiné a tím otestujete sebe i motorku, získáte větší zručnost a odvezete si zajímavé zážitky.

Ve skupině bude maximálně 7 motorek a bude se jednat o silniční, cestovní a naháče. V takovém počtu máme více možností si užít společnou jízdu za krásami obou ostrovů.

Trasy vedou po asfaltu, šotolinu naplánuji jen v případě zájmu. Při cestování na motorce ujedeme průměrně 200 km za den, tak s tím počítejte a náležitě se připravte. Večerní návrat do hotelu nám zajistí pohodičku a dostatek možností probrat zážitky u dobrého jídla a pití.

Co s sebou

Mimo základní výbavu na motorku (dobré oblečení), potřebujete jen doklady, kartáček na zuby, spodní prádlo a chuť se projet - to se vám vejde do šikovného batohu, který vám pak pomůže si svých pět švestek převézt na Tenerife, kde také pár dní strávíme. Jo a doporučuji kreditku pro případnou potřebu nového spodního prádla.

Termíny

13. 03. 2021 - 20. 03. 2021 (8 dní) 20. 03. 2021 - 27. 03. 2021 (8 dní)

Cena

Cena této dovolené na motorce je 32 900 Kč. Obsahuje pronájem motorek, 7x ubytování v hotelu, trajekt na Tenerife (a zpět) a moje služby. Ubytování je s polopenzí ve dvoulůžkových pokojích s oddělenou postelí.

Cena nezahrnuje letenku (cca 9 000 Kč), obědy (vždy vyberu vhodné místo s dobrou pověstí), alko i nealko pití na cestách. Cena rovněž nezahrnuje případné vícenáklady spojené s Covid testem.

Doporučuji každému účastníkovi dobré cestovní pojištění pro případ úrazu.

Předběžný program zájezdu na motorce

  1. den - Odlet z Prahy, přílet do LPA a přesun na hotel, seznamovací večírek
  2. den - cestování na motorce po Gran Canaria
  3. den - cestování na motorce po Gran Canaria
  4. den - cestování na motorce po Gran Canaria
  5. den - přesun na trajekt a cesta na Tenerife
  6. den - cestování na motorce po Tenerife
  7. den - cestování na motorce po Tenerife
  8. den - přesun trajektem zpět na Gran Canaria, vrácení motorek a transfer na letiště

Informace o Covid - povinnostech a testech

V této chvíli platí povinnost mít test PCR před odletem a nesmí být starší 72 hodin. Jak to přesně bude v březnu, zatím není jisté, vše se mění, ale budu vás aktuálně informovat.

Bushman
Pinguin
Blueberry