Novinky

16. 6. 2019 - před 2 měsíci

Já to video z Ugandy snad nikdy nesestříhám. Tady je alespoň malá ochutnávka jak může vypadat Afrika na rovníku. Zelený kopce, zvířata, savana, úžasní lidé a neopakovatelné příběhy. To všechno se mnou můžeš zažít i ty. Kde se mnou pojede v říjnu? #afrika #uganda #cestovani #motocykl


24. 5. 2019 - před 3 měsíci

Jedu na Overland - festival autonomádov spolu s BUSNY, tak s kým z Vás se tam potkám? #overland #festival #travel #meeting #adventure


27. 2. 2019 - před 6 měsíci

Těším se na Vás spolu s Adventure - Moto a GS moto půjčovna na veletrhu Motosalon 2019, hned vedle stánku BMW. Doražte. Popovídáme nejen o Africe.


17. 2. 2019 - před 6 měsíci

Jsme úspěšně v cíli druhé etapy. Všichni účastníci v pořádku dorazili do Entebbe, odkud večer odlétají zpátky domů. Mě čeká ještě zítra servis strojů a “zazimování” pro další výpravu. Děkuji všem účastníkům, byl to krásný měsíc v teple Afriky, ale už se těším domů na pořádnou zimu.


11. 2. 2019 - před 6 měsíci

Jen co první skupina odletěla, stejný letadlem přiletěla druhá. Projíždíme sice stejnou trasu, ale zážitky jsou každý den nové. Užíváme si tu mnohem většího tepla, ovoce je čím dál víc vyzrálejší a dokonce jsme schytali i menší africký deštík. Kdo z vás by se chtěl příští zimu podívat do Ugandy?


04. 2. 2019 - před 7 měsíci

Povedlo se. Výprava do rovníkové afriky úspěšnem za námi. Teď ještě vstřebat všechny ty zážitky a pořádně se vydrhnout od zažrané červené špíny. Celkem jsme za 15 dní projeli 2350 km. Děkuju všem.


02. 2. 2019 - před 7 měsíci

Další zastávkou byl národní park Lake Mburo, kde jsme viděli zebry, impaly a spousty dalších zvířat. Cesta se pomalu chýlí ke konci. Odpoledne už nebyl moc čas fotit, protože nás ještě čekalo 200km po asfaltu a trochu šotoliny. Všichni jsme ale v pořádku zpátky dorazili do Entebbe odkud kluci odlétají zpátky domů.


31. 1. 2019 - před 7 měsíci

Projíždíme národním parkem Bwindi.


30. 1. 2019 - před 7 měsíci

Projíždíme národním parkem Queen Elizabeth až k dalšímu parku Bwindi.


29. 1. 2019 - před 7 měsíci

Dnes trochu do hor a pak hned na rovník.


28. 1. 2019 - před 7 měsíci

Servisní den u Fort Portal. Máme najeto už pár kilometrů a je potřeba motorky zkontrolovat, dotáhnout a namazat řetěz a zároveň si trochu odpočinout a připravit na další dny.


26. 1. 2019 - před 7 měsíci

Přesunujeme se z Hoimy poblíž Fort Portal. Občas sjedeme z hlavní cesty a užíváme si boční cestičky s vesnicema, kde bílých moc neviděli. Poblíž Fort Portal se krajina mění, začínají čajové plantáže a teplota klesla na příjemných 30 stupňů 🙂


25. 1. 2019 - před 7 měsíci

Odjíždíme z národního parku. U brány musíme být před desátou, abychom nemuseli platit další den v parku. To se zvládá s předstihem a tak daváme ješte společnou fotku s ostrahou parku. Pak už následuje jen prašná cesta do cílové destinace. Tam Láďovi vbíhá pes před přední kolo a Láďa padá. S pádem si ještě zkouši odšlápnou a v tom si ničí vazy v koleni. Motorku po hodině i s Láďou nakládáme do taxíka a dokončujeme den v sedmi motorkách s taxíkem.


24. 1. 2019 - před 7 měsíci

Parádní den v národním parku Murchison Falls. Celý den jsme jezdili napříč parkem a viděli spousty zvířat a na západ slunce jsme ještě zajeli k vodopádům.


23. 1. 2019 - před 7 měsíci

Ráno vyrážímě poměrně pozdě, protože je v plánu jen 160km. Ale zhruba v půlce cesty jeden z účastníku trefil kámen a bylo o zábavu postaráno. Dobrý bylo, že z motorky nespadl a ústál to. Nakonec všechno opraveno a pokračujem dá. No hlavně že se nikomu nic nestalo.


22. 1. 2019 - před 7 měsíci

Odjíždíme od vodopádů a asfalt měníme za prašnou cestu, která nás docela baví. Po 30km se ale opět vracíme na cestu a projíždíme vesnicí, ve které zrovna probíhá obrovský trh se vším možným. Nakonec ještě zastávka u cesty na protažení a hned se seběhla celá vesnici podívat na osm bělochů, co k nim přijeli na motorkách.


21. 1. 2019 - před 7 měsíci

Dnešní den máme před sebou 200km. Stavíme co 40km a dáváme si ovocné svačiny. Manga, avokáda, banány, chlebovník, nebo meloum. Výběr je obrovský a ceny minimální.


20. 1. 2019 - před 7 měsíci

První den cesty. Máme za sebou prvních seznamovacích 170 kilometrů a den zakončujeme u břehu Nilu.


18. 1. 2019 - před 7 měsíci

A je to tady, za chvíli přiletí první skupina a začne tour po Ugandě. Každý den se můžete těšit na report z cesty. Foto z dnešní cesty taxíkem. Toyota co v Evropě jezdí jako 9-ti místná tady v Africe vklidu přepravuje lidí dvojnásobek. #uganda #afrika #pruvodce #mototour


31. 12. 2018 - před 8 měsíci

Vše nejlepší do nového roku 2019. Ten bude opět v něčem jiný, nový. Pro mě hlavně v tom, že už si za dva týdny vyzkouším roli průvodce v mé oblíbené Ugandě. Těším se na Vás. Tady jen malá ochutnávka, že i v zimě se dá jezdit na motorce, třeba i v Africe. Taková nečekaná nadílka sněhu v Etiopii. Jsou to spíše kroupy než sníh, ale i tam nás to společně s BUSNY trochu zaskočilo.


10. 12. 2018 - před 8 měsíci

Na přelomu ledna a února se opět vracím do Ugandy. Tentokrát tam ale zvu Vás. Udělejte si v únoru dvou týdenní dovolenou v Ugandě. Teplo, super ovoce a národní parky plný zvířat. Mám připravenou trasu zhruba 2300km, kterou pojedem na místních motorkách. #afrika #uganda #zivotnamotorkach #perlaAfriky #motodovolena #cestovani #dovolenanamotorce


Události

Žádné naplánované události.

Bushman
Pinguin
Blueberry